Köztudott, hogy gyerekkorban a legkönnyebb új ismereteket elsajátítani, ezért érdemes minél hamarabb elkezdeni a különböző készségek kialakítását, bővítését. Természetesen a néhány éves gyerkőc esetében nem közvetlen tanulásra kell gondolni, vagyis ne magyarázat, szülői, tanítói oktatás útján tanuljanak meg valamit, hanem a számukra igen kedves fejlesztő társasjátékok segítségével.
A fejlesztő társasjátékok úgy ültetik el a kicsikben a tudást, hogy közben a gyermekek hihetetlenül jól szórakoznak, észre sem veszik, hogy tanulásról lenne szó és főleg nem érzik, hogy kötelező, életbevágó lenne bármi is. A játék számukra alapvető szükséglet, az alváson és evésen kívül ez az első tevékenység, amiben aktívan részt vesznek, ezáltal az ismeretszerzés természetes velejárója a mindennapjaiknak.
A fejlesztő társasjátékok pont erre alapoznak, hogy a gyermekek imádnak játszani, így egy kellemes környezetbe foglalva, az új készségek kialakulása is csak a játék része lesz és mi felnőttek csak ámulhatunk rajta, hogy milyen gyorsan elsajátítanak egy-egy új dolgot, amit más módon nagy nehézségek árán tudtunk volna elmagyarázni nekik.