Vásárolni már rég nemcsak fizikai üzletekben lehet. Az internet jó ideje fontos színtere a vásárlásoknak, így az online kereskedelem az áruforgalom egyre nagyobb százalékát teszi ki. Ez az időhiánynak is betudható, de tagadhatatlan, hogy ez egy igen kényelmes módja a beszerzésnek, továbbá az internetes boltok zöme már igen kedvező feltételekkel dolgozik és megbízható.
Az elektronikus fizető eszközök elterjedése pedig egy plusz indok, hogy otthonunk kényelméből szerezzük be a kívánt termékeket. Mivel manapság már a mobileszközök segítségével is elintézhető a vétel, ezért nem meglepő az online kereskedelem széles körű elterjedése. Ehhez mire van szükség? Természetesen a termékekre és egy jól megszerkesztett webshopra.
Az utóbbi legalább olyan fontos, mint a jó termékek, mert ha a dizájn nem igazán vonzó, az árucikkek kategóriák szerinti keresése lehetetlen vagy nehézkes, a kudarc pedig szinte garantált. Ezért, ha valaki webáruházat készíttet, tartson szem előtt néhány fontos kritériumot, mint az egyedi design és elrendezés, a keresőbarát URL, az egyszerű kezelhetőség, továbbá a lehetőség a termékek név, ár és népszerűség szerinti rendezésére!
Hogy az online kereskedelem lebonyolítására érdemes-e új webáruházat készíttetni vagy inkább béreljünk egyet, a szakértők az válaszolják, hogy az új sokkal kifizetődőbb és praktikusabb. Nyilván mindenki egyetért azzal, hogy egy céghez szinte kötelezően hozzátartozik a saját weboldal. Mindegy, hogy eladásban utazik valaki vagy szolgáltatásokban, előbb vagy utóbb sorra kerül a honlapkészítés.
Weboldaluk nemcsak a vállalkozásoknak van, az óvodák, iskolák, sportegyesületek, valamint számos egyéb intézmény rendelkezik eggyel. Manapság a honlapkészítés során, a keresőbarát kialakítás talán azért a legfontosabb, hogy a cég a Google első 20 találatában benne legyen. Ezt egyrészt a megfelelő kulcsszó-sűrűség biztosítja. Azonban erre figyelni kell, mert a Google büntethet a kulcsszó-sűrűséggel való visszaélésért. Ne legyen sem túl kevés, de sem túl sok, hiszen végső soron a honlapot embereknek írják, nem pedig robotoknak.
A honlapkészítés folyamatában leggyakrabban a WordPress tartalomkezelő-rendszert használják, mivel ezáltal a weblapot az ügyfél maga szerkesztheti, kezeléséhez pedig nincs szükség informatikai szaktudásra. A már említettek mellett, a jó honlap szép és áttekinthető design-nal kell rendelkezzen, egyszerű legyen a kezelhetősége, hiszen nagy valószínűséggel laikusok fogják használni és mobileszközökre is legyen optimalizálva. A honlapkészítésnél ez utóbbi kritérium manapság szinte kötelező.