Miért jó választás a falszigetelés injektálás?

Falszigetelés injektálás
Falszigetelés injektálás

A falszigetelés injektálás alkalmazásával megállítható a falak nedvesedése. Ezzel a módszerrel elháríthatóak az ebből származó problémák, mint például a penészedés, a vakolat felpúposodása, mállása, a hőszigetelés csökkenése.

A falszigetelés injektálás előnyeiről néhány szóban

Ez az eljárás a vegyi szigetelés kategóriájába tartozik, mivel egy speciális vegyi anyag kerül befecskendezésre a fal szerkezetébe, előre elkészített furatokon keresztül. Azért választják olyan sokan ezt a változatot, mert nem igényel olyan egyedi feltételeket a kivitelezéshez.

Többféle vízszigetelési módszert különböztetünk meg:

– falfűrészelés

– aláfalazás

– lemezbesajtolás

– injektálás

A fűrészelés szinte kizárólag csak téglafalak esetében lehetséges, de ugyanez a helyzet a lemezbesajtolással is, mivel szükség van egy szabad fugasorra, ami ezt kivitelezhetővé teszi. Az aláfalazás pedig rendkívül munkaigényes és rizikós feladat, mert veszélyezteti a falak stabilitását.

A magasnyomású injektálás viszont mindenféle különösebb bontási munkálat nélkül megoldható, ami minimális koszolással jár. Csupán annyival, amennyi a furatok elkészítése nyomán keletkezik. Viszont a megfelelő porelszívó használatával ez is minimálisra csökkenthető.

A falszigetelés injektálás régi és újépítésű házak esetében is használható. Ezzel a módszerrel egészséges környezet alakítható ki, mivel időben elkerülhető a penészedés és a salétromosodás. Az injektálás hatékonyan megakadályozza a kapilláris úton felszívódó talajnedvességet.

Krémes állagú anyag révén, nem enged több vizet bejutni a falba, mivel biztos vízzáró réteget képez.

Azt már tudjuk, hogy mi az előnye az injektálásnak, de miért van rá szükség?

Feltevődik a kérdés, hogy mitől vizesedik a fal?

Ezt a jelenséget, a kapillárisan felszívódó nedvesség okozza. Hajszálcsövesség jelenségként is szokták emlegetni. Az újépítésű házak alapzata már eleve vízszigeteléssel készül, bár ez néha sérülhet a későbbiekben. A probléma inkább a régebbi házaknál áll fenn. Ott már egyértelműen megállapítható, hogy mitől vizesedik a fal. A talajból felszívódó sók elkezdik roncsolni a falakat. A nedvesség elpárolgásával, ez okozza a falakon megjelenő kivirágosodást, salétromosodást, aminek nem elég pusztán a felületi kezelése. Tehát nem oldjuk meg a problémát azzal, hogyha megpróbáljuk elfedni például glettel.

Ez alapján már megkaptuk a választ arra, hogy mitől vizesedik a fal, így már tehetünk is ellene. Sokan próbálkoznak szárító vakolat felvitelével. Ez első hallásra jól hangzik és kézenfekvő megoldásnak tűnik, de csak egy ideig lehet megoldás a problémára. Minden bizonnyal végleg nem szabadít meg attól, ha vizesedik a fal.

Viszont, ha már megtörtént az injektálás, akkor a falfelület helyreállítása és a furatok eltűntetéséhez használhatunk szilikát vagy szilikon bázisú vakolatokat, amik remek páraáteresztő tulajdonságokkal rendelkeznek. Ilyenek például a Silexcolor vagy a Silancolor termékcsalád tagjai, de a Baumit is számos ilyen terméket forgalmaz.