Magyarországon, mivel a betörések száma alacsonynak bizonyul, még Budapesten is, nem mondható kötelezőnek a biztonsági rendszerek telepítése. Persze, ez nem azt jelenti, hogy elhanyagolható a riasztó beszerzése és beszerelése, aminek számos előnye lehet. Ez azért fontos, mert az ember sohasem tudhatja, hogy egy tolvaj, betörő mikor szemeli ki az ingatlanját, csap le arra, épp amikor senki sem tartózkodik otthon. A hozzá nem értők, értelemszerűen, felteszik a kérdést, hogy milyen riasztó bizonyul ideálisnak?
A válasz nyilván igen egyszerű. Az a riasztó a jó, amelyik, ha baj van, egyből riaszt, nem élesedik, ha nem kell, tehát a vakriasztás elfelejtető, egyszerűen, gond nélkül kezelhető, nem rontja a ház, lakás külső és belső imázsát sem, illetve nem igényel sok szervizelést. Természetesen, ezen jellemzők és a válasz szimplának tűnik, azonban sok szakértő már tisztában van vele, hogy az alap elvárások és adottságok nem mindegyik márkánál maguktól értetődőek.
Ha a vásárló, érdeklődő a riasztó árajánlatok között válogat, bizony sok olyanra bukkanhat, amelyik első ránézésre jónak bizonyul, de a valóságban nem az. Ekkor is felmerülhet a kérdés, hogy akkor melyik fajta az, amelyiket célszerű megvenni vagy esetleg megrendelni? Hazánkban ma a riasztó esetében otthonoknál és cégeknél egyaránt a Paradox és a kanadai gyártmányú DSC kerül telepítésre.
Ezekben a magyar szakértők is megbíznak, mert a fent említett előnyökkel rendelkeznek. A DSC riasztórendszer sokak nagy kedvence, mert műszakilag megfelel, és tartós, aminek hála, nem kell visszajárni szervizelni azt. Ebben a termékben nyugodtan megbízhat a vásárló.