Az emberek általában magyarról szoktak valamilyen nyelvre fordítani, ez azonban több problémát is felvethet. Például az angolról magyarra fordító személynél nagyon fontos, hogy a magyar az anyanyelv legyen, ellenkező esetben furcsa végeredményeket kaphatunk.
Ha beütjük a Google keresőjébe, hogy melyik a világ legnehezebb nyelve, akkor a miénk a harmadik helyen szokott lenni. Lehet, hogy latin betűket használunk és a szavak is elég rövidek, de a tizennégy magánhangzó és az extranehéz nyelvtan megnehezíti a helyzetet. Ha az angolról magyarra fordító inkább az angolt tartja fő nyelvnek, akkor a ragozásba könnyen beletörik a bicskája. Hiszen ismernie kell, hogy a házba és a házban nem ugyanazt jelenti, ahogy a -ról és a -ről is gyakran változik.
Emellett az is fontos, hogy a fordító személy tisztában legyen a kultúra különlegességeivel is. A szólások, közmondások országonként változnak, ezeknek a fordításához nagyon fontos az, hogy a Föld melyik részén él az illető. Képzeljük csak el, milyen lenne azt lefordítani, hogy szöget ütött valami a fejünkben! A külföldiek bizonyára furcsán néznének ránk, de ez az ő szokásaikról is elmondható.
Az angolról magyarra fordítónak ismernie kell a vicceket és a beszédstílust is, hiszen az angolok inkább a tömör mondataikról híresek, miközben a magyar többszörösen összetett szerkezetben beszél. Természetesen egyik sem jobb a másiknál, de inkább figyeljünk arra, hogy kire bízzuk az iratainkat vagy éppen a készülő könyvünket! Ha jó olvashatóságot és érthetőséget akarunk, akkor figyelünk az angolról magyarra fordító anyanyelvére, valamint arra, hogy melyik országban mióta él.